Akne ravimid ja aktiivained

Akne raviks kasutatakse erineva toimemehhanismiga aktiivühendeid. Nendel ainetel on teaduslikult tõendatud omadused rünnata nelja akne põhjustajat: liigne rasuproduktsioon, suurenenud sarvkihi teke (rasupooride ummistumine), põletiku teke ja C. acnes paljunemine. 

Järgnevalt oleme välja toonud põhilised akne raviks kasutatavad raviained, mida kasutatakse kas retseptiravimites või käsimüügis nahahooldustoodetes. Retseptiravimites kasutatavad toimeained on enamasti suurema tõhususega, kuid ka kõrvaltoimete määr ja ärritusrisk on suurem.

Paiksed ravimid ja aktiivained:
Suukaudsed ravimid:

Oluline on mõista kuidas aknevastased ravimid toimivad, et valida vastavalt nahatüübile ja aknevormile parim sobilik ravi. Uue ravimiga alustades on tark jälgida naha reaktsiooni ning ärrituse tekkel vähendada kreemide korral annuseid või teha ravivabu päevi ja seejärel taas samm sammult kreemi annuseid suurendada. Akne rahunedes on tihti vajalik naha olukorda säilitava ja aknet ennetava ravi jätkamine paikse raviga. Akne kulg on väga individuaalne ning selle kestvus võib varieeruda paarist kuust mitmete aastateni. Õige nahahoolduse ja raviga on aga võimalik hoida nahapõletik kontrolli all ning vältida akne ägenemisi.

Alusta akne raviga

Akne mõjutab sageli lisaks välimusele ka inimese vaimset tervist, tema enesekindlust ning suhteid kaaslastega. 

Shopping Cart